Kütüphane Takip Programı C#


Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı C#

Merhaba arkadaşlar, daha önceden duyurusunu yapmış olduğumuz Kütüphane Takip Programını bitirmiş bulunmaktayız. Duyuruyu yapalı çok zaman geçti ama programı yayınlamak bu güne kısmet oldu. Biz önceki projelerimizde olduğu gibi büyük bir istek ve özen göstererek Kütüphane Takip Programını bitirdik. C# dilinde yapmış olduğumuz Kütüphane Takip Programının indirme linki mevcuttur.Program hakkındaki soru ve görüşlerinizi bizlere sayfa altındaki yorum alanından iletebilirsiniz.

Programın Amacı: Kütüphanede bulunan kitapları okuyuculara emanet etmemize olanak sağlar.Hangi kitabın hangi okuyucuya verildiği, herhangi bir okuyucunun kaç kitap okuduğunu, okuyucuda kaç tane emanet kitap olduğunu, kitabı teslim tarihi geçen okuyucuların listesini gibi birçok kaydı veritabanında sakladığı gibi kütüphanemize yeni okuyucu kaydı ve kitap kaydı yapabildiğimiz bir program.

Kısaca Programın Kullanımı:

Kütüphane Takip Programı Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı

>>>Programın açılışında yukarıdaki pencere karşımıza gelmektedir. Bu pencerede ortadaki resime tıklayarak programın arayüzüne giriş yapabilirsiniz.

Kütüphane Takip Programı 2 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 2

>>>Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi programın arayüzüne ulaşmış bulunmaktayız.Programda da gördüğünüz gibi üstte farklı butonlar mevcut. Şimdi bu butonların ne işe yaradıklarını kısaca anlatmaya çalışacağım.

-Kitap Listele :Bu butona tıklandığında bize alttaki DataGridView’de kütüphanede bulunan kitapları listeler.Bu listede düzenlemek istediğiniz bir kitap var ise o kitabın üzerine çift tıkladığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yeni bir form açılacaktır ve bu formda düzenleme ve silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kütüphane Takip Programı 3 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 3

-Okuyucuyu Listele :Bu nutona basıldığında ise aşağıdaki listede kütüphaneye kayıtlı okuyucuların bilgilerini listeler. Yukarıda olduğu gibi okuyucu bilgileri üzerinde de düzenleme yapmak isterseniz listeden okuyucunun üzerine çift tıklayınız ve açılan formdan düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

-Emanet Kitaplar :Bu butona basıldığında okuyucularda bulunan yani okuyuculara emanet edilen tüm kitapları listeler.

-Emanet Kaydet :Bir okuyucuya kitap emanet etmek istersek öncelikle “Kitap Listesi” butonuna tıklayıp okuyucunun istediği kitabı seçmelisiniz.Daha sonra “Okuyucular Listesi” düğmesine tıklayıp listeden kitabı vereceğimiz okuyucuyu seçmelisiniz ve ardından “Emanet Et” düğmesine tıklamalısınız.Bu düğmeye tıklandığında karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Kütüphane Takip Programı 4 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 4

>>>Açılan ekranda emanet verilen ne zaman verildiğini ve ne zaman geri alınacağını seçtikten sonra “Tamam” düğmesine tıklayarak emanet etme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz.

-Kitap Teslim :Bu düğme ile ise okuyucunun emanet aldığı kitabı kütüphaneye geri teslim etmeye geldiğinde kullanıyoruz. Kitabı teslim alırken yapmamız gereken “Emanet Kitaplar” düğmesine tıklayıp açılan listeden hangi okuyucu hangi kitabı geri teslim etmeye getirdiyse onu seçiyoruz ve daha sonra “Kitap Teslim” düğmesine tıkladığımızda karşımıza aşaşğıdaki yeni bir form açılacaktır.

Kütüphane Takip Programı 5 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 5

>>>Açılan pencerede kitabın teslim tarihini seçip “Tamam” düğmesine tıklayıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

-Kitap Ekle :Kitap Ekle butonuna tıkladığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.Bu ekrande gerekli bilgileri girerek kitap kaydını gerçekleştirebilirsiniz.

Kütüphane Takip Programı 6 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 6

-Okuyucu Ekle :Bu düğmeye tıkladığınızda ise aşağıdaki form karşınıza gelecektir.Burada ad gerekli bilgileri girerek okuyucu kaydını gerçekleştirebilirsiniz.

Kütüphane Takip Programı 7 Kütüphane Takip Programı C#

Kütüphane Takip Programı - 7

-Tarihi Geçenler :Bu buton ile teslim tarihi geçen kitapların listesini görebiliriz.

NOT: Bu Program Sizlere Yapacağınız Projelerde Yardımcı Olması İçin Yapılmıştır. Program Hakkındaki Her Türlü Sorularınızı ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Yorum Yazarak Bize Ulaşabilirsiniz…
Umarız Faydalı Olur. Görsel Yazılım Net

PROJEYİ İNDİR
ALTERNATİF İNDİRME LİNKİ

PROGRAMIN RAR ŞİFRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…(VİDEOLU ANLATIM)

Kütüphane Takip Programı C# ile Benzer Yazılar:

9 Eylül 2012 Saat : 12:33

“Kütüphane Takip Programı C#” için 7 Yorum

 1. ali çavuş diyor ki:

  ben trendyol a da markofoniyede üye oldum aktifleştirmeyi normal tarayıcımdan yaptım şifrever programından yapmadım reklam 3 aktif olmadı ne yapmalıyım?????

 2. Enes diyor ki:

  Program çok güzel görünüyor. Bunu yapmak ne kadar sürdü acaba?

 3. olgu aydınoğlu gül diyor ki:

  merhabalar ,
  okulumuz kütüphanesinde kullanmak istiyoruz programı basit kullanışlı gibi görünüyor ama istediğim bir özellik var o var mı öğrenmek istiyorum aynı üyeye birden fazla kitap vermeme ya da üyede kitap varsa yeni kitap verirken uyarı, bir de program ücretli mi bugün içersinde umarım dönersiniz yarın kullanmaya başlamamız gerek
  teşekkür ederim

  • Cuneyt diyor ki:

   Programın şu anki halinde istediğiniz özellikler yok ancak eklenebilir. Ayrıca program şu anki haliyle ücretsizdir. Daha hızlı iletişim ve program hakkındaki istekleriniz hakkında daha detaylı konuşmak için lütfen gorselyazilim@gmail.com adresine mail atınız…

 4. kadir çete diyor ki:

  ben günü geçenleri yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Kütüphane Takip Programı C# Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

Sitemizdeki Projelere Erişim…

Projelerimiz


kırtasiye takip programı
kırtasiye takip programı
hastane takip programı
kütüphane takip programı
ingilizce çeviri programı
otobüs bilet satış programı
öğrenci takip programı
dershane etüt programı
sinema otomasyon programı
canlı televizyon programı
sayaç